Sok owocowy GR IV

"Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki..." Dzieci z GR IV dobrze wiedzą, jakie bogate w witaminy są soki owocowe.
"Kto soki pije, ten długo żyje!"
            Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z GR IV pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców, później już pozostało wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów. Dodam, że ciekawe było smakowe zestawienie owoców wymyślone samodzielnie przez dzieci. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce, w dodatku zrobione własnoręcznie... Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy!