"Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam..."

Słowami tej właśnie rymowanki maluszki z grupy I rozpoczęły dziś wielkie ŚWIĘTO DYNI.
Każda BIEDRONKA tego dnia przyniosła do przedszkola dynię, co pozwoliło nam stworzyć w naszej sali wspaniałą dekorację - prawdziwą farmę dyniową. Nie zabrakło również charakteryzacji - dzieci przyszły ubrane tematycznie, królował kolor pomarańczowy oraz czarny.

Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Dzieci dokładnie „badały” dynię - jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Przedszkolaki ułożyły obrazek z puzzli oraz doskonaliły przeliczanie dyń w zakresie 3. Twórczym działaniem były nasze prace plastyczne wykonane z wykorzystaniem farby w kolorze pomarańczowym.

Na zakończenie czekał na dzieci poczęstunek