Przedszkole Samorządowe nr 15 w Piotrkowie Trybunalskim

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy wspaniały dzień, jakim jest DZIEŃ DZIECKA. Z tej okazji rodzice z grupy "Motylków" przedstawili bajkę pt. "Czerwony Kapturek." Było pięknie i nastrojowo, na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę, która bardzo podobała się dzieciom. Dziękujemy bardzo Państwu za wspaniały występ oraz cudowną atmosferę, jaką Państwo stworzyli!!!!

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim przedszkolakom niekończącej się radości, spełnienia najskrytszych marzeń i bajecznych przygód każdego dnia.🥳 Niech te najpiękniejsze życzenia na Dzień Dziecka przypominają Wam jak bardzo jesteście kochani i wyjątkowi.❤️❤️❤️
Dnia 28.05.2026r. dzieci z gr.IV wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Przedszkolakom czytali przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz przedstawiciel miasta -sekretarz Włodzimierz Lasek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek i opowiadań, rozwiązywały zadania oraz wykonywały pracę plastyczną.
Marcel i Wiktor z III gr. reprezentowali nasze przedszkole w konkursie "Wiosna w wierszu i piosence"🌷, organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 24. 

Dziękujemy serdecznie naszym reprezentantom❤️, byliście świetni. 👏

Na początku wycieczki dzieci zwiedziły Mini Zoo z przewodnikiem, miały okazję poznać wiele zwierząt, dowiedzieć się o nich ciekawostek oraz uczestniczyć w ich karmieniu. Spotkanie ze zwierzętami sprawiło wszystkim ogromną radość i wywołało wiele uśmiechów.🥰
Kolejną atrakcją było prawdziwe szaleństwo na placu zabaw. Wspólne harce dostarczyły dzieciom mnóstwo energii i świetnej zabawy.
Wycieczka do Dobronianki była dniem pełnym radości, wspólnej zabawy oraz nowych doświadczeń. Wszyscy wrocili do przedszkola w świetnych nastrojach. ❤️
Dnia 22.05.2026r. Amelka i Olga z gr.IV reprezentowały nasze przedszkole w konkursie ekologicznym "Daj tekstyliom drugie życie"♻️ organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Dziewczynki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami wykazując się doskonałą wiedzą oraz zaangażowaniem. Brawo👏 jesteśmy z Was dumni😊
Z okazji Dnia Mamy i Taty, zorganizowaliśmy piknik rodzinny w naszym ogrodzie. 🌷

Imprezę zaczęliśmy od wzruszających występów naszych kochanych przedszkolaków, które śpiewająco złożyły życzenia swoim rodzicom. Pani Małgorzata poprowadziła zajęcia taneczne - zumba. Były dmuchańce, wata cukrowa, popcorn oraz grill. Pan DJ zadbał o wspaniałą oprawę muzyczną. 

Dzieci były szczęśliwe oraz zadowolone z takiego przedsięwzięcia. ❤️
Dzisiejszy koncert był naprawdę wyjątkowy! 🔥
Tym razem odwiedzili nas tancerze breakdance, którzy pokazali niesamowite układy, energię i prawdziwą pasję do tańca. 💃🕺

Była świetna zabawa, dużo ruchu i okazja, żeby spróbować czegoś nowego. Dziękujemy za inspirujące spotkanie i ogrom pozytywnej energii! 👏
Grupa Motylków spędziła wyjątkowy dzień w Stadzie Ogierów w Bogusławicach. Dzieci miały okazję zwiedzić stajnie, karmić zwierzęta, przejechać się bryczką oraz spróbować jazdy na kucyku. Na zakończenie czekało na wszystkich wspólne ognisko i pyszna kiełbaska. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 🐴🐴🐴
Grupa Motylki stworzyła dziś prawdziwie kolorową wiosenną łąkę! 🌼🌷 Dzieci wspólnie malowały farbami na dużym arkuszu rozłożonym na dywanie, rozwijając swoją wyobraźnię, kreatywność i umiejętność współpracy. Powstała piękna, pełna barw praca grupowa, która wprowadziła do sali prawdziwie wiosenny nastrój. 🎨☀️
Dziś grupę Motylki odwiedziła autorka bajek dla dzieci Pani Małgorzata Skibińska,która zabrała nas w niezwykłą podróż do dawnych czasów i opowiedziała legendę o naszym mieście. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści, a następnie mogły przymierzyć rycerski hełm i  królewską koronę oraz podziwiać piękne stroje szlacheckie. To było pełne wrażeń i uśmiechu spotkanie! ✨👑🛡️
Dziękujemy Pani Małgosiu❤

Wtorek 09 czerwca 2026

Anna, Felicjan, Pelagia, Sylwester, Sylwestra