Dzień Ukraiński

W dniu 24 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ukraiński, który zorganizowano z myślą o przedszkolakach pochodzących z Ukrainy.
W ramach zajęć kulturoznawczych dzieci poznały położenie Ukrainy na mapie oraz symbole tego państwa, takie jak: flaga, godło, hymn. Ważnym elementem uroczystości było również zwrócenie uwagi dzieci na język ojczysty tego kraju, poznały one podstawowe zwroty takie jak: dzień dobry, proszę, dziękuję itp. Wszystkie grupy wiekowe, biorące udział w tym wydarzeniu, wykonały flagi ukraińskie. Dodatkową atrakcją uroczystości były występy dzieci pochodzących z Ukrainy, a także pyszne potrawy regionalne jak barszcz ukraiński, placki ziemniaczane ze śmietaną i szczypiorskiem oraz galaretka z borówką w barwach ukraińskich. Ponadto wszystkie przedszkolaki brały również aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych i przeprowadzonych przez wychowawców, którzy zorganizowali ten dzień.