„ARCHIPRZYGOGA” trwa - Grupa V

W dniach 15 i 16 marca realizowaliśmy kolejny temat z naszego programu „Przewodnik po mojej okolicy”.
Dzieciaki zapoznały się z historią i  zabytkami naszego miasta. Porównywały zdjęcia obiektów jak wyglądały dawniej, a jak wyglądają teraz.  Poznały różne rodzaje map oraz zapoznały się z legendą na mapie. Zadaniem dość trudnym, tak by się wydawało, było zaprojektowanie kawałka miasta używając odpowiednich oznaczeń. Dzieciaki musiały wczuć się w rolę architekta.
We wtorek wybraliśmy się na wycieczkę wokół placówki. Zadaniem przedszkolaków było baczne obserwowanie otoczenia i zapamiętanie jak wyglądały bloki, gdzie się znajdowała i jaka zieleń występowała. Po spacerze dzieci otrzymały mapę i musiały na niej zaznaczyć to, co widziały wspomagając się zdjęciami. Utrudnieniem było to, iż na mapie nie było jednego obiektu. Poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, bez problemu dorysowały brakujący budynek. Na koniec zajęć rozmawialiśmy sobie o wycieczce i o tym, co zapamiętaliśmy.