"IDZIE LASEM PANI JESIEŃ..." czyli powitanie jesieni w MOTYLKACH

W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 23 września GRUPA IV oficjalnie powitała nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące.
W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy oraz jarzębina. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, zabawy muzyczno-ruchowe z rekwizytami. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne, układały własne  kompozycje z darów jesieni. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.