"KONIEC I KROPKA!" czyli świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki

W dniu dzisiejszym MOTYLKI obchodziły Dzień Kropki czyli The Dot Day.
Wspólne świętowanie rozpoczęły przedszkolaki od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti. Po projekcji filmiku dzieci własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki, która uświadomiła wychowankom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Następnie dzieci wykorzystały kropkę do inspiracji kreatywności. W tym dniu ubrania MOTYLKÓW wypełnione były kropkami. Dzieci dostrzegły również kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zawracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Były zabawy tańce z kropką. Przedszkolaki wykonały również ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem farb, kredek, flamastrów, plasteliny, których motywem przewodnim była kropka. Było kolorowo i radośnie.