Projekt "Archi-przygoda" Gr V

Nasza placówka zakwalifikowała się do udziału w ogólnopolskim projekcie „Archi-przygoda” przy współpracy z  Narodowe Centrum Kultury. Projekt będzie realizowany w grupie V.

ARCHI-PRZYGODY to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tematyka zajęć ma  przybliżyć dzieciom zagadnienia związane z architekturą, a także wprowadzić w kulturę życia społecznego.
Główne założenia programu skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego.
Realizowane będzie  10 scenariuszy zajęć. Zajęcia będą odbywała się w sali, ogrodzie lub poza terenem przedszkola.
Zajęcia prowadzone są we współpracy nauczyciela oraz architekta. Realizowane będą co poniedziałek i czasami też wtorek do końca maja.Pierwsze zajęcia odbyły się 8 marca, temat zajęć „Ja i moje otoczenie”.