Święto Jabłka w grupie III

DZIEŃ JABŁKA w BIEDRONKACH pod hasłem: "„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.
DZIEŃ JABŁKA w grupie III rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu: koloru, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce? Przedszkolaki dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Ponadto dzieci aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach matematycznych, językowych oraz muzyczno-ruchowych. Po jabłkowym poczęstunku, podczas którego dzieci smakowały pyszne domowe rogaliki z jabłkami, sok jabłkowy oraz rumiane prosto z sadu dorodne jabłka, Biedronki przystąpiły do wykonania pracy plastycznej przy użyciu jabłkowych stempli. DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.